بایگانی نوشته‌ها


تشخیص و درمان زخم معده

تشخیص و درمان زخم معده

تشخیص و درمان زخم معده تشخیص و درمان زخم معده بستگی به علائم و شدت آن دارد. برای تشخیص زخم معده دکتر سابقه پزشکی و علائم شما را بررسی میکند و از شما میپرسد چه داروهایی مصرف میکنید.

هر آنچه در مورد عمل جراحی درمان زخم معده باید بدانید

هر آنچه در مورد عمل جراحی درمان زخم معده باید بدانید

عمل جراحی زخم معده زمانی انجام میشود که زخم معده باعث درد یا خونریزی شده و با درمانهای غیر جراحی بهبود نمی یابد. عمل جراحی درمان سوراخ معده یک مداخله درمانی اورژانسی است که برای نجات جان فردی که در اثر زخم معده، معده اش سوراخ شده است صورت میگیرد. علائم ناشی از زخم معده پس از جراحی و سپری کردن دورن نقاهت، بهبود می یابد.

عمل جراحی درمان زخم معده چگونه است؟

عمل جراحی درمان زخم معده چگونه است؟

عمل جراحی درمان زخم معده روشهای مختلف دارد که بسته به شرایط نوع آن انتخاب میشود. روشهای مختلف جراحی معده عبارتند از لاپاراتومی باز، لاپاراسکوپی و آندوسکوپی. هر روشی شرایط خاص خود را دارد اما نکات زیر به طور کلی برای هر عمل جراحی درمان معده لازم است.

تحقیقات جدید در مورد سن شروع ماموگرافی برای تشخیص سرطان پستان

تحقیقات جدید در مورد سن شروع ماموگرافی برای تشخیص سرطان پستان

اطلاعات جدید نشان میدهند تردیدها بر سر سن شروع غربالگری ماموگرافی برای تشخیص سرطان پستان از 50 سالگی باید برطرف شود چرا که پژوهشها به این نتیجه رسیده اند که ماموگرافی باید از 40 سالگی آغاز شود. در این تحقیقات مشخص شده است ماموگرافی سالانه بین 40 تا 49 سالگی با کاهش قابل توجه مرگ و میر سرطان پستان (25% کاهش) ظرف ده سال اول پیگیری، همراه است. بر اساس محاسبات این محققان، 1150 زن باید در دهه چهل زندگی خود غربالگری سرطان پستان با ماموگرافی انجام دهند تا از یک مرگ ناشی از سرطان پستان جلوگیری شود یعنی حدود از یک مرگ از هر هزار نفر پیشگیری میشود. با این حال محققان بیان میدارند در سالهایی که تحقیق در حال انجام بوده است، ممکن است به دلیل بهبود درمان سرطان پستان، این نرخ مرگ و میر کمتر شده باشد. این پژوهش در نشریه  Lancet Oncology آنلاین منتشر شده است. یافته ها نشان میدهند غربالگری پیش از 50 سالگی برای سرطان پستان از مرگ و میر این بیماری جدا جلوگییر کرده و احتمال بار اضافی تشخیص افراطی (overdiagnosis) بسیار کم است. به گفته مولف این مقاله، انتظار نمیرود سیاستگذاران تنها بر اساس نتایج این تح

درباره‌ی نویسنده
دکتر بهزاد رحمانی
M.D
F.C.C.P
فوق تخصص جراحی ریه وقفسه صدری
(توراکس)
عضو کالج جراحان سینه آمریکا  
متخصص جراحی عمومی
(گوارش-گواتر)
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
برچسب‌ها
موردی وجود ندارد.