بایگانی نوشته‌ها


دیورتیکول مری (Esophageal Diverticulum)

دیورتیکول مری (Esophageal Diverticulum)

دیورتیکول ها، پاکت هایی در پوشش بخش های مختلف دستگاه گوارش مانند مری هستند. هنگامی که دیورتیکول مری رخ می دهد، اغلب به بیماری دیگری مانند اختلال بلع مربوط می شود. این بیماری ممکن است اصلاً باعث آزار بیمار نشود اما برخی از دیورتیکول ها می توانند عوارضی ایجاد کنند.

فتق هیاتال (Hiatal Hernia)

فتق هیاتال (Hiatal Hernia)

فتق هیاتال زمانی اتفاق می‌افتد که قسمت بالای معده از سوراخی در دیافراگم بیرون می زند. این بیماری به خصوص با افزایش سن بسیار رایج است. این مشکل همیشه علائمی ایجاد نمی کند، اما زمانی که با علایم همراه باشد، معمولاً به رفلکس اسید مربوط می شود.

ازوفاژینت ائوزینوفیلیک (Eosinophilic Esophagitis)

ازوفاژینت ائوزینوفیلیک (Eosinophilic Esophagitis)

ازوفاژیت ائوزینوفیلیک چیست؟ازوفاژیت ائوزینوفیلیک التهاب مری است که در اثر فراوانی گلبول های سفید خاص (ائوزینوفیل) ایجاد می شود. این بیماری در دسته بیماری های آلرژی غذایی دسته بندی می شود. از جمله علائم ازوفاژیت ائوزینوفیلیک می توان به سوزش سر دل، درد قفسه سینه و اشکال در بلع اشاره کرد.

تومور های تراشه (Trachea Tumors)

تومور های تراشه (Trachea Tumors)

نای بخشی از راه هوایی است که حنجره را به دو برونش اصلی که هوا را به ریه ها می رسانند، متصل می کند. تومور هایی که از خود تراشه (نای) منشا می گیرند نادر هستند اما تومور هایی که از نواحی دیگر مانند تیروئید، مری، حنجره (voice box) یا ریه به نای متاستاز می‌کنند ( اگرچه ممکن است تنها دو درصد از تمام تومورهای دستگاه تنفسی فوقانی را تشکیل دهند) شایع تر هستند.

درباره‌ی نویسنده
دکتر بهزاد رحمانی
M.D
F.C.C.P
فوق تخصص جراحی ریه وقفسه صدری
(توراکس)
عضو کالج جراحان سینه آمریکا  
متخصص جراحی عمومی
(گوارش-گواتر)
اطلاعات بیش‌تر
دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
برچسب‌ها
موردی وجود ندارد.